صفحه اصلیمشتری خدمات ,خوش آمدید.شما اینجا هستید: آموزش تعويض روغن ترمزهاي ديسکي08/03/1399ورود به سیستم
کد خبر: 16تاریخ انتشار خبر: 28/01/1397 - 9:19تعداد بازدید: 1305

آموزش تعويض روغن ترمزهاي ديسکي

تعويض روغن ترمز هاي ديسکي

يکي از مهارت هاي هر موتورسوار حرفه اي، توانايي بررسي و کنترل ميزان عملکرد ترمز هاي موتورسيکلت خود است. امروز ميخواهيم طريقه تعويض روغن ترمز و تنظيم صحيح ترمز را بريان کنيم پس در ادامه همراه ما باشيد.

قبل از هرچيز بياد خاطر نشان کنيم که در هنگام تعويض روغن ترمز ختما از دستکش و عينک و يک رپوش مطمئن استفاده کنيد زيرا روغن ترمز داراي خاصيت اسيدي قوي مي باشد و مي تواند به چشم و پوست و اندام هاي حياتي بدن آسيب جدي وارد نمايد.

ابتدا بايد از نوع روغن ترمز ويژه موتورسيکلت خود آگاهي کامل پيدا کنيد معمولا نوع روغن ترمز ها بر اساس رنگ يا کد اختصاصي بيان مي گردند. انواع مختلفي روغن ترمز با درجه هاي هيدروليکي مختلف وجود داردند که در صورتي که با اشتباه از آنها استفاده کنيد ترمز هاي شما عمل نخواهند کرد. اگر وغن ترمز شما سفيد، زرد، آبي و يا قرمز بود مي بايستي حتما از همان روغن ترمز با همان رنگ استفاده کنيد.

يکي از زاه هاي شناخت روغن ترمز خراب يا فاسد شده تغيير رنگ آن به قهوه اي و يا قهوه اي تيره سوخته مي باشد که نشان دهنده جذب رطوب توسط روغن ترمز مي باشد. در شکل زير يک روغت ترمز فاسد شده را مشاهده مي نمائيد.

 

روغن ترمز سالم داراي رنگي شفاف و روشن است و ميزان سطح روغن مناسب و کافي در هر سيلندر ترمز مي بايستي به اندازه يک يک لوبيا بزرگ باشد.

 

اگر ميزان سطح روغن کاهش پيدا کرده بود تنها کافيست با باز نمودن در مخزن روغن ترمز ميزان مناسبي روغن ترمز را به درون مخزن اضافه نمائيد و دوباره در مخزن را محکم ببنديد.

در ترمز جلو معمولا مخزن روغن بر روي فرمان مي باشد.

 

 

در ترمز عقب معمولا مخزن روغن در قسمت پشت هندل در بالاي دوشاخ عقب مي باشد.

 

 

هواگيري ترمز

اگر به هر دليلي مجبور شده ايد که کل روغن ترمز را تعويض کنيد مي بايستي به ترتيب راحل زير را دنبال کنيد.

ابتدا در پوش لاستيکي شير تخليه بر روي سيلندر هاي ترمز را برداريد.

سپس يک شلنگ لاستيکي به قسمت شير تخليه متصل نمائيد. بهتر است از شلنگ هاي تراز که در بنايي استفاده مي شوند را انتخاب کنيد.

 

سر ديگر شلنگ را به درون يک بطري خالي فرو کنيد.

 

سپس با يک آچار مناسب پيچ تخليه روغن را به آرامي باز نمائيد. دقت کنيد نبايد پيچ را تا انتها باز نمائيد..

 

اکنون صبر کنيد تا روغن ترمز به آرامي و تا انتها خالي گردد.

 

اکنون پيچ تخليه روغن ترمز را کمي سفت کنيد. ميزان سفت کردن بايد به حدي باشد که زماني که روغن ترمز جديد را درون مخزن ميريزيد از شير تخليه مقدار کمي روغن خازج گردد. توجه داشته باشيد بايد روغن جديد را به آرامي درون مخزن ترمز بريزيد تا به آرامي هواي درون لوله ها از قسمت پيچ تخليه روغن خارج گردد.

 

 

اکنون به آرامي با دست چندين بار پدال ترمز را فشار دهيد تا هر آنچه حباب هوا درون سيلندر ترمز وجود دارد خارج گردد. پس پيچ تخليه را سفت کنيد و درب مخزن روغن ترمز را ببنديد.

 

حال مي توانيد با خيال راحت اقدام به رانندگي نمائيد.

 
نام:


آدرس پست الکترونیکی:


نظر: *
 

   
Powered By Sorooshan Co