صفحه اصلیمشتری خدمات ,خوش آمدید.شما اینجا هستید: بررسي بازار جهاني08/03/1399ورود به سیستم
کد خبر: 7تاریخ انتشار خبر: 22/01/1397 - 17:48تعداد بازدید: 513

بررسي بازار جهاني

بازار جهاني قطعات موتور سيکلت

بازار جهاني

بازار جهاني قطعات موتورسيکلت

رشد شهرنشيني، افزايش سياست‌هاي جمعيتي، بهره‌وري سوخت و. . . از جمله عواملي هستند که در دنياي امروز، با تجارت موتورسيکلت همراه هستند. صنعت موتورسيکلت به‌عنوان يکي از صنايع پرکاربرد در سطح جهان شناخته شده است که ميزان مصرف آن در ميان ديگر وسايل نقليه، قابل توجه است. اين وسيله نقليه در بيشتر نقاط جهان بازار مصرف خود را دارد. در کشورهاي توسعه‌يافته مانند آمريکا، کانادا، ژاپن و... اغلب به‌عنوان يک وسيله تفريحي به‌کار مي‌رود و در کشورهاي در حال توسعه مانند چين، هند و کشورهاي جنوب شرقي آسيا و ايران در قالب يک وسيله ضروري براي حمل‌و‌نقل.

http://forsatnet.ir/images/admin10/441-14-2b.jpg

بالا رفتن ميزان تقاضا براي مصرف موتورسيلکت در سراسر جهان، خواه‌ناخواه، ميزان تقاضا براي لوازم يدکي آن را نيز افزايش مي‌دهد چراکه بسياري از لوازم جانبي اين وسيله نقليه، قابل تعويض و تعمير بوده و در نتيجه بازار قطعات يدکي موتورسيلکت، يک زيرمجموعه بسيار مهم در بازار جهاني اين صنعت به‌شمار مي‌رود.

آسيايي‌ها در صدر مصرف

با توجه به بالا رفتن سطح تقاضا براي موتورسيکلت‌هاي برقي و موتورسيکلت‌هاي بنزيني، پيش‌بيني مي‌شود که ميزان تقاضاي جهاني براي لوازم موتورسيکلت تا سال 2017 به رشد 7.5درصدي برسد که ارزشي معادل با 119.5ميليارد دلار دارد. مناطق آسيايي که از بزرگ‌ترين توليدکنندگان و همچنين مصرف‌کنندگان موتورسيلکلت به شمار مي‌روند، در زمينه تقاضا براي قطعات موتورسيکلت نيز بالاترين رتبه را دارند، به‌طوري‌که پيش‌بيني مي‌شود تا سال 2017، چهارپنجم از مقدار مصرف قطعات يدکي موتورسيکلت، در اين مناطق باشد.

کشورهاي آسيايي و در رأس آنها، چين، به افزايش تقاضا براي لوازم جانبي موتورسيلکت دامن مي‌زنند. درواقع افزايش توليد و مصرف موتورسيکلت و قطعات آن، هر دو نتيجه بهبود استاندارهاي زندگي در کشورهاي در حال توسعه است. در اين ميان چين بزرگ‌ترين بازار را دارد، هند و اندونزي نيز با توجه به جمعيت زيادي که دارند و همچنين افزايش صنايع توليدي موتورسيکلت در اين کشورها، بازار قابل توجهي از اين صنعت را به وجود آورده‌اند.

درواقع مي‌توان گفت در اين کشورها يک ارتباط قوي بين سطح درآمد متوسط و ميزان تقاضا براي موتورسيکلت و لوازم جانبي آن وجود دارد. در کشورهايي با اقتصادهاي نوظهور، موتورسيکلت مي‌تواند جايگزين مناسبي براي وسايل حمل‌و‌نقل عمومي باشد. افزايش فروش قطعات موتورسيکلت در اين مناطق، دستاوردهاي مفيدي مانند رسيدن به يک درآمد سرانه معين را در پي داشته است.

بيشترين ميزان رشد در لاستيک و لوازم برقي و الکترونيکي

در ميان قطعات يدکي موتورسيکلت، انجين و اجزاي مرتبط با آن، بيشترين هزينه را در ميان کل قطعات موتورسيکلت دارند، اما اين قطعات نرخ جايگزيني پاييني دارند، به اين معنا که اين لوازم طوري طراحي مي‌شوند که تا آخر عمر مفيد يک موتورسيکلت همراه آن باشند و قابل تعويض نيستند. درحالي‌که لوازم برقي و همچنين لاستيک، قابل تعويض و تعمير هستند. طبق نظر تحليلگران اين صنعت، لاستيک و اجزاي برقي و الکترونيکي انجين بيشترين رشد توليد و مصرف را دارند.

لاستيک از جمله قطعات موتورسيکلت است که سريع‌ترين رشد توليدي را داشته و پيش‌بيني مي‌شود که تا سال 2017، تقاضاي مصرف آن در سطح جهان افزايش بيشتري پيدا کند به‌طوري‌که چهارپنجم از ميزان تقاضاي لوازم موتورسيکلت را به خود اختصاص دهد. قطعاتي مانند شمع نيز از نظر افزايش ميزان توليد و مصرف در مرتبه بعدي قرار گرفته و از طرفي با افزايش توليد موتورهاي برقي، سهم قابل توجهي را در ميان لوازم موتورسيکلت پيدا کرده‌اند. البته موتورسيکلت‌هاي الکتريکي با توجه به باتري‌هاي گران قيمتي که در آنها به کار رفته است، نسبت به موتورهاي سنتي، پرهزينه‌تر هستند و کماکان در اين بازار دست بالا با بنزيني‌هاست.

آمريکا، توليد‌کننده غالب در زمينه قطعات اصلي و داخلي موتور

در ميان لوازم يدکي موتورسيکلت، موتور احتراق داخلي، پرهزينه‌ترين قسمت‌ اين وسيله نقليه به‌شمار مي‌رود. ضمن اينکه نرخ جايگزيني اين قسمت از موتورسيکلت، بسيار پايين بوده و عمر مصرف آن تقريبا با عمر خود وسيله نقليه برابري مي‌کند. لذا موتور داخلي از مهم‌ترين اجزاي موتورسيکلت به‌شمار مي‌رود که روند ساخت و توليد آن، نسبت به ديگر اجزاي موتورسيکلت، پرهزينه‌تر و فني‌تر است. پيش‌بيني مي‌شود توليد قطعات اصلي موتورسيکلت تا سال 2017، به نمايندگي از کل بازار فروش، با سهمي 55درصدي به رشد خود ادامه ‌دهد.

سطح مصرف موتورهاي نصب شده نيز به تعداد و انواع موتورهاي توليد شده در جهان بستگي دارد. در حال حاضر پيش‌بيني مي‌شود، آمريکا با توجه به سهم مهمي که در توليد قطعه احتراق داخلي انجين موتورسيکلت در بازار جهاني به دست آورده است، تا سال 2017، 5درصد از تقاضاي جهاني را براي خود حفظ کند.

·         منبع:منبع: www.Plrnewswire.com

·         گروه مطلب:فرصت هاي سرمايه گذارييادداشت اختصاصي

 
نام:


آدرس پست الکترونیکی:


نظر: *
 

   
Powered By Sorooshan Co